Eurosport
– Ingen er mer forbannet enn det de selv er
Av
Publisert 21/03/2018 klokken 19:57 GMT+1
De tidligere Rosenborg-spillerne Ole Selnæs og Fredrik Midtsjø er klare på at klubben har underprestert i Eliteserie-starten, men ser ingen grunn til bekymring med tanke på seriegullet.
Eurosport
Foto: Eurosport
ULLEVAAL STADION (Eurosport.no):
Ett poeng på to kamper er selvsagt langt under forventning fra Rosenborg. Det vet Ole Selnæs alt om.
Midtbanemannen forlot Trondheim til fordel for franske Saint-Étienne etter å ha avsluttet med å vinne både serien og NM. Selv fra Frankrike følger han med på alt trønderne foretar seg.
– Jeg følger Eliteserien tett selvsagt og ser alt jeg kan. Jeg ser alt fra Rosenborg, men mye ellers også, sier han til Eurosport.no.
– Det er ingen tvil om at serieåpningen er langt under det som er ønsket og det er de klar over selv, mener Selnæs.
Midtsjø kjenner seg igjen
Fredrik Midtsjø ble i Rosenborg i halvannet år etter at Selnæs forsvant i januar 2016. AZ Alkmaar-spilleren drar paralleller til starten av fjorårssesongen hvor han var en sentral del av laget.
– Det var litt det samme. Vi slet i starten. Vi fikk kanskje med oss en del trepoengere. Det spillet der kommer til slutt, så jeg er ikke bekymret for det. Det har vært en tendens de siste årene til at man starter trått, sier Midtsjø.
Midtbanemannen tror ikke det skyldes at Rosenborg bevisst ønsker å treffe på formtoppen når det blir spill i Europa, altså senere i sesongen.
– Det er ingen som vil komme tregt i gang. Man trener mye i løpet av en sesongoppkjøring og kanskje over grensen en periode. Det handler om å hente seg inn også. Det skal være så mye kvalitet i det Rosenborg-laget. Jeg har tro på at det blir både Europa og et nytt seriegull, sier Midtsjø til Eurosport.no.
– Ingen er mer forbannet
Selv om seiersvante trøndere naturligvis ikke er fornøyde etter de to første kampene, mener Selnæs det er viktig å huske at spillerne heller ikke tar lett på nederlaget.
– Det er ingen som er mer forbannet enn det de er selv, for ett poeng er selvsagt for lite etter to kamper. Men det er 28 kamper igjen og mange poeng som skal spilles om, sier han.
Den konklusjonen støtter Midtsjø.
– Man har forventninger til seg selv og fansen har forventninger etter tre gull på rad. Sånn er det når man «roter bort» to kamper. Det er 28 kamper igjen. Jeg tror de er ganske rolige, mener Midtsjø.
Rosenborgs første mulighet til å rette opp på sesongstarten kommer 2. april borte mot Odd. Kampen vises på Eurosport Player og Eurosport Norge.
Slik gikk det i Rosenborgs forrige kamp:
Relatert
Reklame
Reklame