Eurosport
RBK-kapteinen går glipp av Vardar-møte
Av
Publisert 06/12/2017 klokken 11:20 GMT+1
Mike Jensen reiser ikke med Rosenborg-laget til Makedonia.
Eurosport
Foto: Eurosport
Torsdag avslutter Rosenborg Europa League-gruppespillet med bortekamp mot Vardar, men på flyet til Makedonia satt ikke kaptein Mike Jensen. Ifølge Adressavisen er det fødsel som er årsaken til danskens fravær.
Det bekrefter organisasjonssjef i Rosenborg, Trond Alstad, til avisen. Jensen og hans kjæreste Nadia venter sitt andre barn i desember og termin er nært forestående. Fra før av har paret en datter på fem år, mens nå venter de en gutt.
Alstad har ikke besvart Eurosport.nos henvendelse onsdag.
Rosenborg er allerede utslått av Europa League før Vardar-oppgjøret. Uansett resultat vil trønderne ende på 3. plass i gruppen ettersom det er fire poengs avstand ned til makedonierne og åtte poeng opp til Real Sociedad.
Selv om trønderne er utslått vil en seier gi klingende mynt i kassen. Om RBK stikker av med tre poeng i morgen gir det en bonus på 3,5 millioner kroner ifølge UEFA.
Relatert
Reklame
Reklame